2022 już za pasem, więc chyba nadszedł odpowiedni czas na podsumowanie całego 2021 roku. A ten, był dla mnie bardzo owocny w nowe doświadczenia. Te miłe jak i te nie do końca. W każdym razie, każde z nich skończyło się dobrze. A niektóre z nich trwają cały czas. I tak, ten wpis poświęcony będzie moim tegorocznym osiągnięciom. Tym małym, jak i dużym. W pewnym sensie, każde z tych doświadczeń jest dla mnie znaczące. 

To na początku tego roku podjęłam decyzję o założeniu kanału na youtube, z którą wahałam się kilka miesięcy. Aż w końcu zamówiłam lampy i nagrałam pierwszy film. Na samym początku nie wiedziałam na co się piszę. „Będę nagrywać na youtube”, myślałam. Wiedziałam, że montaż i obróbka filmów zajmie mi dłuższy czas niż samo nagrywanie, ale nie myślałam, że z filmu 20 minutowego zrobi się 5 godzin samego montażu. Nie licząc przygotowania materiałów do filmu, scenariusza, tagów, opisu i zrobienia przyzwoitej miniaturki. Tak z całego dnia pracy nad materiałem, przygotowań i obróbki wychodziło 20 minut filmiku. Dzisiaj, po wyrobieniu odpowiedniego systemu pracy stworzenie filmu zajmuje mi znacznie krócej. I dopiero po oglądnięciu mojego drugiego opublikowanego filmu i porównaniu go z najnowszym, widzę jak wielkie postępy zrobiłam. Cieszy mnie to i jestem mega dumna. Z odwagi jaką miałam publikując swoje pierwsze filmy, pomimo

nieprzychylnych reakcji „znajomych”. Z mojego perfekcjonizmu, który podpowiadał mi, że zawsze jest coś co mogę ulepszyć. Z upartości, która pomimo mojego perfekcjonizmu nie pozwalała rezygnować. Bo za pierwszym razem coś nie wyszło tak jak bym tego chciała. Ale to co najbardziej sprawia mi radość to to, że te materiały faktycznie do kogoś trafiają i dają jakąś wartość. To jest to co mnie najbardziej cieszy. Że coraz więcej ludzi jest na moim kanale oraz coraz więcej z Was korzysta z tego co tworzę. To jest dla mnie najważniejszy i najprzyjemniejszy aspekt. Założenie kanału i jego prowadzenie jest bez wątpienia jednym z tych postanowień, w których udało mi się wytrwać. A nawet odnaleźć w tym przyjemność i radość. 

Zaraz po kanale, drugą rzeczą, z której jestem mega dumna, jest ten blog. Stworzony z myślą o mojej potrzebie pisania. Potrzebie posiadania miejsca, w którym będę mogła podzielić się swoimi przemyśleniami. Cieszę się, że udało mi się to wszystko zrobić samej. Wykupić hosting, zainstalować szablon i wiele innych potrzebnych wtyczek. Do dzisiaj pamiętam swoje przerażenie po wejściu na pustą stronę. I tą świadomość, że jeszcze tyle pracy przede mną, zanim blog będzie wyglądał tak jak chcę. I tak po kilku tygodniach dostosowywania strony, w przerwach pomiędzy nagrywaniem filmów i zbieraniem materiałów do kolejnych, powstał on – mój blog. To jest moje miejsce. 

Niesłuszna krytyka, to często ukryty komplement.

Dale Carnegie

W tym roku nauczyłam się też tego, że wysoka cena nie chodzi w parze z jakością. I o ile dalej uważam, że za jakość trzeba zapłacić, to nauczyłam się dopuszczać do tego wyjątki. Wysokiej ceny produktu nie traktuję już jako wyroczni w kwestii jakości. Reklamacja Speedy, nauczyła mnie również tego, że wszystko może się zepsuć i każdy ma prawo do błędu. Jedynie, w niektórych przypadkach konkretne błędy uchodzą za… niestosowne. Tak jak nierównomiernie nabierająca patyny vachetta, w torebce marki luksusowej. I mimo bezproblemowego przebiegu reklamacji oraz wymiany, we mnie pozostaje mały niesmak.

Dobiegający końca 2021 rok był dla mnie owocny w wiele nowych i wartościowych doświadczeń. Nie miałam żadnych postanowień noworocznych, z których mogłabym siebie dzisiaj rozliczyć. I pomimo tego, muszę przyznać, sama przed sobą, że ten rok, był dla mnie bardzo pracowity. Cieszę się, że udało mi się utrzymać regularność filmów na kanale. Że miałam na tyle chęci i zapału, żeby stworzyć bloga. Jestem bardzo wdzięczna, że mam dookoła siebie osoby, które wspierają mnie w tym wszystkim, są dla mnie inspiracją i pomocną dłonią w każdej potrzebie. Bez nich, byłoby mi o wiele trudniej to wszystko stworzyć.

  • zimowa garderoba
  • zimowa garderoba
  • zimowa garderoba
  • życzenia świąteczne

Ale… nie wszystkich rok był tak pracowity…

Zostaw komentarz

Brak komentarzy jak do tej pory :(