Dotychczas jednym z kolorów, którego było brak w mojej szafie, był granatowy. Kojarzył mi się on bardziej oficjalnie niż czarny. Może dlatego, że zwykle zakładałam ten kolor na rozpoczęcie lub zakończenie roku szkolnego, jeszcze w dziecięcych latach? A w późniejszym czasie kompletnie o nim zapomniałam. Ku mojemu zdziwieniu, okazuje się, że granat to nie tylko kolor na inaugurację roku szkolnego albo oficjalne spotkanie w pracy. To również kolor, który świetnie sprawdza się na co dzień.

Zauważyłam, że mam w swojej głowie takie kolory i części garderoby, co do których mam jakieś uprzedzenia. Tak jak kolor granatowy kojarzy mi się, że sztywnym wydarzeniem i brakiem wygody. To pewnie dlatego, że mój dziecięcy strój galowy do wygodnych nie należał, a granat zakładałam tylko wtedy. Z drugiej strony kolor szary kojarzy mi się z dresami, czyli czymś zupełnie odwrotnym. 

Często jest tak, że nie robimy wielu rzeczy, z uprzedzenia do nich, co do których nie wiemy lub nie jesteśmy w pełni świadomi tego, skąd tak naprawdę wzięły się one w naszych głowach. Do pewnego momentu uważałam, że jeśli coś nie podobało mi się kilka lat temu, to na pewno nie spodoba mi się i teraz. Nie brałam pod uwagę tego, że czasy się zmieniają, okoliczności się zmieniają, no i ja się zmieniam, a wraz z nimi moje upodobania i podejście. 

Stąd też wzięły się w mojej szafie granatowe spodnie, co do których miałam duże uprzedzenia, nad którymi zdecydowałam się odrobinę popracować i sprawdzić, czy może coś się zmieniło w tej kwestii. O ile granatowy garnitur dalej jest dla mnie wyjściem poza moją strefę komfortu, jeśli chodzi o stylizacje, to granatowe spodnie w połączeniu z trenczem w tym samym kolorze i kremowym wełnianym swetrem jest mega wygodne i wciąż eleganckie. W tym zestawie nie czuję się tak oficjalnie, jak w szkole pierwszego września. 

Kremowy sweter i granatowy trencz z Massimo Dutti
Granatowy kolor w stylizacji
Kremowe converse i granatowe spodnie

Trencz – Massimo Dutti, zeszłoroczna kolekcja 

sweter – Massimo Dutti, z drugiej ręki 

spodnie – 303 Avenue 

trampki – Converse 

torebka – Dior 

Granatowe spodnie 303 Avenue