Kończący się tydzień, uświadomił mnie w tym, że to już czas najwyższy na rozstanie się z zimowymi, ciężkimi płaszczami, a powitanie trenczy i lekkich kardiganów. Wraz z początkiem marca rozpoczął się czas wystawiania twarzy do słońca. Delektowanie się jego promieniami delikatnie ogrzewającymi skórę w trakcie codziennych spacerów, to mój rytuał, który rozgrzewa nie tylko moją skórę, ale i sprawia, że w środku jakoś tak lżej, przyjemniej.

Dzisiejsza stylizacja jest ostatnią z zimowym płaszczem. Przejście między sezonem zimowym a letnim jest zawsze idealnym powodem do przeglądnięcia swojej garderoby i uprzątnięcia jej. Ja zawsze dokładam do tego wycieczkę do pralni, z płaszczami i elementami garderoby, których nie mam odwagi prać w pralce, za wiele dla mnie znaczą, a ja nie lubię ryzykować. Niektóre z ubrań, te, co do których mam pewność, że nie będę już w nich chodzić, wystawiam na Vinted lub oddaję. Przyznam się Wam, że nie pomyślałabym wcześniej, że nauczę się korzystać z tej aplikacji. Może dlatego, że uważam, że nie mam wystarczająco szczęścia i że kupowanie ubrań z drugiej ręki przez internet jest o wiele trudniejsze niż normalne zakupy w second-handzie? Tego o mnie nie wiecie, że w czasie gimnazjum byłam amatorką zakupów z drugiej ręki. Jest coś fajnego w odsprzedawaniu swoich ubrań, z których się już nie korzysta.

Zwykle myślimy, że skoro jakaś rzecz nie przypadła nam do gustu i nie za bardzo ją lubimy, to zapewne ktoś inny jej też nie polubi. A gdyby tak zmienić myślenie na takie, że może akurat ktoś właśnie szuka tego, co mamy my i nie jesteśmy z tego zadowoleni? W realnym świecie okazuje się, że każdy lubi co innego. To, co nie podoba się nam, może zachwycić kogoś innego. Czasem warto dać temu po prostu drugą szansę. Nie warto wyrzucać ubrań, to tak jakby wyrzucać własne pieniądze do kosza.

Płaszcz – Zara,
Marynarka – Massimo Dutti,
T-shirt – Zara,
Spodnie – Arket,
Buty – Bobbies,
Torebka – Louis Vuitton,

płaszcz wełniany z Zary
stylizacja z wełnianą marynarką, jasnymi jeansami i t-shirtem w kolorze ecru
Kobieta w granatowym zimowym płaszczu
brązowe skórzane botki od Bobbies