W okresie jesienno-zimowym, płaszcze to te części garderoby, które noszę z wielką przyjemnością. Nie ma nic piękniejszego i kobiecego w zimowej garderobie niż dobrze skrojony, elegancki płaszcz. Wszystkie, które mam w swojej szafie pochodzą z Zary. Na pewno pomyślisz sobie, że namawiam do zakupu wysokojakościowych ubrań, a sama ubieram się w sieciówce, stojącej na czele tych z fast fashion. Czysta hipokryzja?

To nie do końca tak jest. Od zawsze uważałam, a co coraz częściej mówię o tym głośno, że każda z marek ma produkty, którymi może się pochwalić. Nauczona doświadczeniem wiem, że nawet w luksusowych markach zdarzają się niewypały. Pisząc to od razu mam przed oczami moją reklamowaną Speedy od Louis Vuitton. Jeśli jesteście ze mną od dłuższego czasu, to zapewne pamiętacie tę historię, torebki, która nie różniła się niczym od egzemplarzy z Alie.

Wełniane płaszcze w dobrej cenie — tylko w Zarze.

Pisałam o tym obszernie w swoim jesiennym eBooku, wspominałam na kanale i warto, abym też napisała o tym tutaj. Najlepsze wełniane płaszcze w przystępnej cenie znajdziesz w Zarze. Od kilku lat w jej ofercie znajdują się płaszcze wełniane, do których uszycia wykorzystuje się tkaniny pochodzące z włoskiej przędzalni Manteco. W składzie mają zwykle minimum 75% wełny, a podszewkę wykonaną z wiskozy. Z doświadczenia wiem, że włoskie produkty są bardzo wysokiej jakości, tym bardziej, jeśli mowa o odzieży i tkaninach. Gdyby tego było mało, tkaniny firmy Manteco są również wykorzystywane przez amerykańską markę premium Woolrich.

tkaniny firmy Manteco są również wykorzystywane przez amerykańską markę premium Woolrich

Model z dzisiejszego OOTD nie został uszyty z tkaniny Manteco, a w składzie nie posiada minimum 3/4 składu pochodzenia naturalnego. Ale jest to model, którego szukałam od dłuższego czasu. Jakość tkaniny i jego wykonania jest bardzo dobra, na, tyle że zdecydowałam się na jego zakup. Wiem, że jego cena nie daje mi gwarancji, że będzie to płaszcz na lata. Pocieszające jest to, że ona nigdy nie daje, gwarancji dłuższej niż dwa lata, bez względu na to, jak wysoka by była.

Płaszcz – Zara,
bluzka – Stradivarius, bardzo stara kolekcja,
spodnie – Zara,
loafersy – H&M, Premium Selection,
torebka – Polene,

wełniany płaszcz z Zary
wełniany płaszcz z Zary
wełniany płaszcz z Zary
torebka Polene
wełniany płaszcz z zary
płaszcz wełniany
spodnie Zara