Każdy kto mieszka za granicą wie, że urlop w Polsce, jak długi by nie był, zleci szybciej, niż zdążymy zauważyć. Planując, wydawać by się mogło, nie krótki tydzień, sporządziłam listę miejsc, które koniecznie muszę odwiedzić będąc w tym roku w moim rodzinnym mieście. Na niektóre z nich czekam z niecierpliwością. Są też i takie, które najlepiej omijałabym szerokim łukiem, tylko po to żeby zachować komfort psychiczny.

Kobe Grill House by American Burger

Miejsce, w którym serwują najlepszego burgera na dolnym śląsku, na którego zjeżdżają się amatorzy prawdziwych amerykańskich burgerów z całego województwa i JA. Miłośnik dobrego jedzenia, najlepiej w dużych ilościach, który nie wie co to znaczy „mierzyć siły na zamiary”. To burgerownia, którą polecam, bez zastanowienia, każdej osobie planującej jechać w Karkonosze. Sama nie wyobrażam sobie swojego urlopu w Polsce, bez odwiedzenia tego miejsca.

Kobe grill House by American burger
Ślinka cieknie na sam widok.

Śnieżka

A skoro już jesteśmy przy Karkonoszach, to wejście na Śnieżkę jest już jak tradycja. Na co dzień, mieszkając w płaskiej jak naleśnik Holandii, brakuje mi gór. I jak uważam Holandię za ładny kraj, to pod względem krajobrazowym nie może ona mierzyć się z Polską. Każdy urlop jest dla mnie idealną okazją do nacieszenia oczu górskimi widokami. Całe szczęście, nie tylko ja jestem zapaleńcem górskich wycieczek.

Urlop w górach
Bonkersy, amatorzy górskich wycieczek
urlop na śnieżce
Grażynko, a mogę wracać na rękach?

Fizjoterapeuta, okulista, dentysta, a na koniec ginekolog

czyli wizyty u wszystkich możliwych i potrzebnych specjalistów. Z całej wymienionej trójki jedyna wizyta na jaką się cieszę to ta u fizjoterapeuty. Nie wiem czy jest ktoś to cieszyłby się na wyrywanie ósemek. Okej, może trochę przesadzam. Odrobinę się cieszę na tą u dentysty. Ale to tylko dlatego, że pozwoli mi ona wyeliminować rozpychające się zęby mądrości, które – o ironio

– z mądrością nie mają nic wspólnego. Tylko, dlaczego dowiedziałam się o tym tak późno? Co do ginekologa, wyobrażacie sobie, że w kraju tulipanów nie ma czegoś takiego jak coroczne kontrole u ginekologa? Te odbywają się dopiero po otrzymaniu skierowania od lekarza rodzinnego, oczywiście jeśli tylko występują ku temu jakieś konkretne powody. A, że lekarze rodzinni nie są skłonni do wystawiania skierowań do specjalistów… to sami wiecie.  

Księgarnia, a najlepiej to Empik.

Uwielbiam czytać książki i choć w ostatnim czasie nie mam na to aż tyle czasu ile chciałabym mieć. To mimo to, staram się codziennie wygospodarować chociaż 15 minut na czytanie. W ciągu roku zbieram wszystkie pozycje i nowości jakie pojawiają się na rynku, a chciałabym je przeczytać, i robię jedno duże zamówienie w Polsce. I jak zakupy w internetowej księgarni są przyjemne, bo dostępność książek jest bardzo duża, tak nie mogą się one równać z zakupami w stacjonarnej księgarni. Lubię wziąć każdą z książek do ręki, przeczytać wyrywkowo jedną, a nawet dwie strony. Sprawdzić jakim stylem jest napisana. Czy czyta się ją lekko i będzie idealną pozycją do popołudniowej kawy. Czy może będzie skarbnicą wiedzy, do której będę wracać wiele razy. 

księgarnia do odwiedzenia na urlopie