Definicja słowa marzenia w słowniku języka polskiego PWN mówi: „marzenie to powstający w wyobraźni ciąg obrazów i myśli odzwierciedlających pragnienia, często nierealne”.  Jedni mówią, że marzenia się nie spełniają, zaś inni, że marzenia się spełnia. Dla tych pierwszych marzenia, to tylko nierealne pragnienia. Dla drugich, cele z datą realizacji. Czy prawdziwe marzenia mają daty ważności? Czy powinniśmy ograniczać swoje pragnienia do naszego wieku?

Jeszcze kilka lat wstecz uważałam, że wszystkie marzenia mogą zostać spełnione. Wydawało mi się wtedy, że różnica jaka występuje pomiędzy tym spełnionym a niespełnionym, to czas, uwaga i wyrzeczenia jakie byliśmy w stanie podjąć, żeby nasze najskrytsze pragnienia się ziściły. Na dzień dzisiejszy wiem, że odrobinę się myliłam. Nie znałam wtedy świata na tyle, na ile znam dzisiaj, a moje doświadczenie w życiu było… żadne.

Vespa Primavera

Marzenia się nie spełniają – marzenia się spełnia.

Zawsze wiedziałam, że marzenia nie spełniają się same. Czy chcemy czy nie, musimy im choć odrobinę pomóc. A w większości przypadków, wymagają one od nas znacznie więcej wysiłku niż podstawowe minimum. Jeżeli jesteśmy na tyle odważni i uparci, potrafimy postawić wszystko na jedną kartę i podporządkować całe nasze życie jego realizacji. Myślałam wtedy, że różnicą pomiędzy spełnionym, a niespełnionym marzeniem jest nasza wytrwałość i czas. Przecież marzenia same się nie ziszczą. O, jak bardzo się myliłam.

Luck is when preparation meets opportunity.

Jeśli potrafisz o tym marzyć, to możesz też tego dokonać.

Z czym otwarcie chciałabym się dzisiaj nie zgodzić. Są takie marzenia, które bez względu na to jak bardzo byśmy nad nimi nie pracowali, po prostu się nie spełnią. I mam na myśli tutaj aspekty, na które nie mamy wpływu. Mając 160 cm wzrostu nie zostanę wziętą modelką, nie ma tutaj znaczenia jak bardzo bym się starała. Po prostu nie mam ku temu predyspozycji. Może dlatego definicja marzeń mówi o tym, że często są one nierealne. W snuciu marzeń warto mierzyć siły na zamiary i sprawdzać nasze możliwości. Te realne. Nie wyśnione w chwili zapomnienia. 

Poza marzeniami, warto byłoby mieć choć odrobinę farta. 

Sukces i spełnione marzenia to efekt ciężkiej, wytrwałej pracy oraz odrobiny szczęścia. Mogłabym nawet napisać, że bez szczęścia ani rusz. A ono może objawiać się w różny sposób. Spotkania kogoś kto pomoże nam ziścić nasze pragnienia. Może to być szansa, która pojawiła się nagle i niespodziewanie. A nasze odpowiednie przygotowanie do tej chwili pozwoli nam na wykorzystanie jej. Bez odrobiny szczęścia, ciężko o spełnione marzenia. 

Czy marzenia mają datę ważności? 

I tak i nie. A tak naprawdę, to zależy. Są takie marzenia, które możemy zrealizować tylko w jakimś przedziale czasu. Są też takie, które wymagają od nas cierpliwości i nie przychodzą one od tak. A zamiast ciężkiej pracy potrzebujemy odrobiny szczęścia do ich spełnienia. Dlatego bez względu na to jak małe byłyby to marzenia myślę, że na codzień warto o nich pamiętać. Nigdy nie wiesz co czeka na Ciebie za rogiem.

… warto, żebyśmy pamiętali o tym, że nigdy nie jesteśmy za starzy na realizację marzeń.

W snuciu marzeń i ich realizacji, bardzo ważna jest nasza rozważność i świadomość naszych możliwości. Gotowość do długiej i, nierzadko, ciężkiej pracy. I łut szczęścia, choćby nawet najmniejszy. W tym wszystkim warto, żebyśmy pamiętali o tym, że nigdy nie jesteśmy za starzy na realizację marzeń. Nawet tych z dziecięcych lat. I o ile zakup, w dorosłym wieku, wymarzonej lalki nie będzie cieszył nas tak jak w latach dziecięcych. To wycieczka do Disneylandu przypomni nam o dziecięcej beztrosce. Dając tym samym poczucie skuteczności. W tym wszystkim warto pamiętać, że nigdy nie jest za późno na realizację marzeń. Im szybciej zdasz sobie z tego sprawę, tym lepiej. Dla Ciebie. 

outfit of the day
Vespa
Olga Pękala
Louis Vuitton Key Pouch
Essentials
Marzenia
Vespa

Wszystkie nasze marzenia mogą się spełnić. Jeśli tylko będziemy mieli odwagę za nimi iść.

— Walt Disney

Marzenia
Skuter Vespa
Tweedowa marynarka
Vespa Bianco Innocenza
Olga Pękala Vespa marzenia
Buty – Veja, model Esplar,
jeansy – Arket,
golf – Massimo Dutti, zimowa kolekcja,
tweedowa marynarka – SuitSupply, pochodzi z wyprzedanej damskiej kolekcji,
torebka – Louis Vuitton,

Zostaw komentarz

Brak komentarzy jak do tej pory :(