Daj dziewczynie odpowiednie buty, a podbije świat.
Marylin Monroe

Klasyczne, skórzane buty są oznaką wyczucia stylu. Skóra jest bardzo trwałym materiałem. I jeśli tylko zapewnimy mu wystarczającą ilość uwagi i naszej troski, może nam posłużyć przez lata. Zapewniając tym samym bardzo dużą wygodę użytkowania. regularnie pastował swoje skórzane buty. Pastę rozprowadzał po skórze buta w niezwykłym skupieniu i z wielkim spokojem na twarzy. Uwielbiał to robić, a ja lubiłam go obserwować.

Nigdy natomiast nie widziałam żeby pastował nowe buty. Dlatego też, nie wiedziałam, że nowe buty wykonane ze skóry również powinny być przez nas odpowiednio przygotowane zanim zaczniemy je nosić. Zatem jak to zrobić? Czy wystarczy zwykła pasta do butów? Otóż nie! Okazuje się, że do butów skórzanych nie wystarczy zwykła pasta do butów. Jeżeli chcemy aby obuwie służyło nam przez lata, skóra powinna mieć dostarczane odpowiednie składniki odżywcze, które będą utrzymywały ją w odpowiedniej kondycji, jak i zapobiegną ewentualnym pęknięciom.

jak wypastować skórzane buty

Zanim przystąpimy do nakładania na obuwie kremu regenerującego Saphir Renovateur upewniamy się czy obuwie jest czyste i niezakurzone. Następnie ściereczką, okrężnymi ruchami, wmasowujemy produkt w skórę. Starając się przy tym robić to jak najbardziej równomiernie, nie zostawiając zacieków. Po pokryciu całej zewnętrznej warstwy skóry na obu butach zostawiamy je na około 3 minuty, żeby krem się odpowiednio wchłonął.

Kiedy krem regenerujący się wchłonie, nakładamy w ten sam sposób krem koloryzujący Saphir Creme Pommadier . Po czym odczekujemy około 5 minut pozwalając, aby skóra obuwia wchłonęła wszystkie składniki odżywcze kremu.

Przedostatnim krokiem przygotowującym nasze nowe buty na codzienne wojaże po miejskiej dżungli jest ich wypolerowanie za pomocą  Szczotki do butów wykonanej z naturalnego włosia.  

Kiedy skóra się już błyszczy, spryskujemy ją z odległości ok. 30 cm impregnatem Saphir Super Invulner  Starając się przy tym robić to jak najbardziej równomiernie. Ta warstwa sprawi, że obuwie będzie chronione przed wodą i ewentualnymi plamami – tym co najgorsze dla butów skórzanych. Po trzydziestu minutach od aplikacji buty są gotowe do użytku.


jak wypastować skórzane buty

Skóra jest materiałem, który odwdzięczy nam się komfortem użytkowania, jeśli tylko poświęcimy mu odrobinę uwagi i będziemy robić to świadomie. Używając produktów wysokiej jakości oraz odpowiednio dopasowanych do potrzeb skóry.

Zostaw komentarz

1 komentarz